Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kronika

Pátek 27. 7. 2018

Od rána se nad tábořištěm neobjevil mráček. Večerní nadílka od hor k nám nepřišla. Teplota kolem 26 ⁰C a chvílemi přijde závan slabého větru. Kolem poledne se nasunují Cu.

Ráno zase budila trubka. Po ní následoval hit „ Jede, jede mašinka…“, který rozjela lokomotiva z jedné kočky a tří tanečnic, na které se postupně všichni připojili. Chvíli rejdili po place. Potom v kroužku následovaly taneční rytmické kreace. Rozcvička se dost protáhla.

Dopolední program byl odhlasován větší polovinou táborníků. Konala se druhá Sudoměř. Časově byl podstatně kratší. Mnoho se neoživovalo. Organizovali ji vedoucí a instruktoři, protože Zbyňďa byl unesen na svatbu jednoho známého.

Druhá hra byla připravena před obědem. Vedoucí a íčka se ozbrojili žížalama. Na place je vytvořena překážková dráha: podlez, přeskoč; slalom; podlez stůl; švihadlo; temný tunel; průlez žebříkem. První ve startovním bloku dostali velký a malý startovní kolík. Po startu byla mačkanice na první překážce. Po další trase se utíkalo před žížalami. Ale hned při prvním střídání se to začalo rozjíždět. Žížaly se dostali i k závodníkům a nastal celkový zmatek. Obyčejná honička.

Následuje nástup v plavkách a s hrníčkama. Na plac byly doneseny vaničky s vodou. Oddíly se spojily a vytvořily dva stejně silné celky. Akce polít co nejvíc protivníků. V poledním žáru velice oblídené.   

K obědu se zase kuchyň vyřádila. Tentokrát byla rýže pro změnu fialová. Chudáci ti, co jedí očima. Jinak oběd jak v Alcronu.

Odpoledne po poledním klidu, který se trochu prodloužil a při kterém se v jídelně konalo kasino, začalo pakování. Potom byl závěrečný nástup. Rozebíraly se ztráty a nálezy. Jako vždy toho dost zůstalo nevyzvednuto. Potom se vyhlásilo celkové pořadí a rozdaly se dorty podle pořadí. První vybírali ze sedmi, druzí z šesti a tak dále. Až dort, který zaujal nejmíň, zbyl na personál.

Po večeři byl před kuchyní jarmark. Utrácela se vysoutěžená i jinak získaná táborová měna. Pití, sladkosti a různé pamětní drobnosti i dost hodnotné, jako sluchátka, tužky, hrníčky se jménem a podobně.

Táborák nemůže být. Pro katastrofické sucho je vydán zákaz. Takže na závěr bude iluminace a aby to bylo ještě zajímavější, tak se zatměním Měsíce.

Místo závěrečného ohně je kolem kamenů kolo z hořících čajových svíček. A ostatní je normální, „Pohár“, pár slov a hlavas si od ohnivého kruhu zapálí svoji svíčku a rozsvítí další dvě a pak už to jde rychle. Kolem stožáru je svíček nejvíc, další u kuchyně a pár u stanů. A jde se zpět, zazpívat si pár písniček a poslední noc je před námi.

A co se týče Měsíce,  tak ten se s tím zatměním schoval za mraky a až po hoplapu je vidět rozmazaný kousanec na jeho tváři, který se postupně vyplňuje.

autor: Rudolf Bohuslav
| korektor: Každý aktivní čtenář
| poslední úprava: 28.07.2018 22:17

Kde nás najdete?

Najdete nás u soutoku Valovického a Větrnického potoka, nedaleko obce Větrník v okrese Náchod.

GPS souřadnice
50°24'59.0"N 16°00'11.7"E

Telefon hlavního vedoucího
+420 736 659 900